שמי נפתלי חליבה מכור נקי מסמים אלכוהול ועישון סיגריות- . מהיום בו שוקמתי החלטתי להקדיש את חיי להסברה ומניעה. לקראת מטרה זו סיימתי לימודים של מרכז ההסברה, הרשות למלחמה בסמים, האוניברסיטה הפתוחה ומשרד החינוך בכל הנושאים הקשורים למניעה ראשונית, חינוך, הסברה וטיפול. (מצורפות תעודות).
 
את דרכי המקצועית התחלתי במרכז שיקום "הדרך" כרכז טיפול ולאחר חמש שנים פניתי לעבודה בהסברה ומניעה עבור בני נוער בעיקר.
 
אני פועל בתחום משנת 1998 בתוכנית מודולארית העוברת בכל חלקי הארץ וזוכה לתגובות חיוביות ומעודדות.
התוכנית עובדת בבתי ספר, מתנ"סים, מושבים וקיבוצים הן לבני נוער, מדריכים, מורים ואף להורים על מנת להגביר את המודעות ולהקטין את הסיכון.
במסגרת התוכנית אני מעביר הרצאות בנושא התמכרויות , סיפור אישי של מכור נקי , סדנאות כישורי חיים ,
כמו כן אני מעביר סדנאות כישורי חיים דרך אימון שטח  [כדורגל ] במסגרת  כן לספורט לא לסמים . 
 
 
אני מאמין
אני חווה סיפוק רב והתרגשות רבה בעבודתי ואני מאמין בתרומתי הרבה.
 
כריזמה, ניסיון חיים עשיר, סבלנות, סובלנות וכישורים מקצועיים שונים בהם נתברכתי מהווים בסיס טוב בעבודתי עם בני הנוער ויחד איתם עם המון אמפטיה ורגישות, לשקף, להבהיר, לחדד, לתמוך ולתת כלים להתמודדות עם מצבים בהווה ובעתיד.
 
אני מוצא סיפוק רב ועניין מיוחד בעבודת המניעה וההסברה ובהוראה והדרכה עם בני נוער, מורים, מדריכים, הורים וכל גורם השותף למען המניעה.
 
בניסיון הרב שרכשתי עם בני נוער מצאתי את הדרכים המיוחדות שלי כדי להפיק את המרב בעבור בני הנוער בכל מה שקשור למניעה.
 
לדעתי בעבודתי חשיבות מרובה בקרב המניעה הראשונית. אני מאמין כי ישנן שתי דרכים להתמודדות יעילה עם בעיות הסמים, האלכוהול והאלימות והן: התחום החוקי המשפטי ע"י מניעת ההיצע, למנוע בכל דרך חוקית הפצתם של סמים והחמרת עונשים על עברות אלימות.
 
והשנייה והחשובה לא פחות היא המניעה הראשונית: עליה מופקדים כל אנשי החינוך, מנחים, מרצים והורים.
תוכניות מניעה חינוכיות בגיל מוקדם ביותר לאפשר לילדים ובני נוער לפתח דרכים חילופיות להשגת אותן מטרות שהם מצפים להשיג באמצעות השימוש בסמים, אלכוהול, עישון ואלימות. כגון: פתרון בעיות, הקטנת המצוקה הנפשית, תחושת השייכות, קשר, עניין בחיים וכו". לאנשי החינוך האחריות לשתף פעולה וליזום תוכניות מניעה על מנת למגר את התופעה שהולכת ומתרחבת בקרב בני הנוער וליצור רקע תומך ומעודד שתראה בשימוש בסמים ובאלימות תופעה אישית וחברתית שלילית, שיש לעקור אותה!
 
אני שמח לתרום ולקחת חלק בעזרה ליווי ותמיכה לכל גורם בחינוך ילדנו
במלחמה למען פניו של הדור הצעיר!!
 
לייבסיטי - בניית אתרים